Kiakadt Elon Muskra a német szövetségi bíróság, távoznak az X-ről
A független német szövetségi bíróságnak nem tetszik Musk politikai megnyilvánulása, ők is állást foglaltak.
Rossz előérzete van a gazdasággal kapcsolatban Elon Musknak, így a Teslánál létszámstopot és újabb kirúgásokat rendelt el.
Az elmúlt hónap nagyarányú részvényárcsökkenései gondolkodóba ejtették a Tesla főnökét, aki végül arra jutott, hogy „rettentően rossz érzései” vannak a gazdaság jövőjével kapcsolatban.
mondván: a jelenlegi káoszban az emberek bizalmatlanná válnak az értékpapírokkal szemben,
és inkább másba fektetik a pénzüket.
A Tesla még mindig a világ legértékesebb autógyártója. A piaci tőkeértéke jelenleg 435 milliárd dollár, ez az összeg azonban mindjárt nem tűnik ennyire fényesnek, ha figyelembe vesszük, hogy év elején még 1200 milliárd volt a tőzsdei értéke – ez 65 százalékos csökkenés egyetlen év alatt, az ilyesmiért pedig Musk általában szomorú arccal költségcsökkentésekbe szokott kezdeni.
A főnök azt már nem fűzte hozzá a magyarázathoz, hogy a Twitter megvásárlásához elképesztő mennyiségű Tesla-részvényt adott el, amely nyilván hatással volt az árfolyam mozgására. Nem beszélve arról az aggodalomról, amelynek sokan adtak hangot Musk twitteres játszóterével kapcsolatban: képes-e egyáltalán felelősségteljesen ellátni a Tesla vezérigazgatói pozícióját, miközben látszólag minden idejét és energiáját a frissen szerzett közösségi platformra fordítja.
A nyáron már történt a Teslánál egy létszámstop és volt egy jelentős kirúgási hullám, a hírek szerint Musk pontosan ugyanerre készül 2023 első hónapjaiban. Az információ azért meglepő, mert a milliárdos sürgős tervei között szerepelt, hogy új gyárakat létesítsen az USA-ban és Németországban, a terjeszkedés pedig nem egészen áll összhangban a költségcsökkentéssel és a drasztikus létszámleépítéssel.
Az elemzők mindenesetre riasztónak tartják a Tesla-részvények körüli bizonytalanságot. Eddig az volt az általános nézet, hogy a tőzsdei árfolyam a vállalat stabil pénzügyi helyzetét nem ingathatja meg különösebben, a mostani jelek és az éves értékvesztés azonban
márpedig egy bizalomvesztés nagyon szerencsétlen fordulatot hozhat a tőzsde egyébként is sötétbe vesző jövőjében.
Fotó: 123RF